دانستنی ها

فروش لپ تاپ در سه ماهه دوم سال 2020 افزایش یافته است

فروش لپ تاپ در سه ماهه دوم سال 2020

آمار‌ها منتشر شده از دو شرکت اچ‌چی و لنوو نشان می‌دهد در سه ماهه دوم سال 2020 نیمی از فروش لپ تاپ را از آن خود کرده‌اند.

با توجه به شیوع و همه گیری ویروس کرونا، ضربه سختی به فروش گوشی‌های هوشمند وارد شده است. اما این موضوع در مورد لپ‌تاپ متفاوت است و فروش لپ‌تاپ‌ها بسیار افزایش پیدا کرده است به گونه‌ای که در سه ماهه‌ی دوم سال 2020، میزان فروش لپ تاپ افزایش یافته است.

اصولا بیشترین تقاضا برای لپ‌تاپ از سوی دانش‌آموزان و کاربران عادی بوده است. باتوجه به شیوع ویروس کرونا و مجازی شدن روند آموزش و همچنین دورکاری کارمندان، باعث شد تا آن‌ها به فکر خرید و تامین تجهیزات لازم برای آموزش‌های مجازی و فعالیت‌های خود باشند. این عوامل سبب شد تا فروش لپ تاپ در سه ماهه دوم سال 2020 با افزایش 27 درصدی همراه شود.

در گزارش‌های اعلام شده از تجهیزات لوازم کامپیوتری نیز اوضاع به همین منوال است و در این زمینه هم شاهد افزایش فروش هستیم. از آنجا که بسیاری از شرکت‌ها و کمپانی‌‎های بزرگ نیز از کارکنان خود خواسته‌اند تا در خانه و به صورت دورکاری فعالیت خود را انجام دهند و به دلیل اینکه آن‌ها لوازم لازم را در اختیار نداشتند، لوازم موردنیازشان را شرکت باید تامین می‌کرد به همین دلیل فروش تجهیزات و لوازم جانبی نیز به همین ترتیب افزایش پیدا کرده است.

[av_button label=’جهت خرید باتری لپ تاپ کلیک نمایید’ link=’manually,https://navakservices.com/product-category/%d9%84%d9%be%d8%aa%d8%a7%d9%be-%d9%82%d8%b7%d8%b9%d8%a7%d8%aa/%d8%a8%d8%a7%d8%aa%d8%b1%db%8c-%d9%84%d9%be%d8%aa%d8%a7%d9%be-%d9%82%d8%b7%d8%b9%d8%a7%d8%aa/’ link_target=’_blank’ size=’medium’ position=’center’ label_display=” icon_select=’yes’ icon=’ue800′ font=’entypo-fontello’ color=’theme-color’ custom_bg=’#444444′ custom_font=’#ffffff’ av_uid=’av-w9tkea’ admin_preview_bg=”]

در همین زمینه اریک اسمیث، یکی از تحلیلگران بازار کامپیوترهای شخصی گفته است:
یکی از نکات جالب در گزارش‌های ارائه شده از فروش لوازم جانبی کامپیوتر در سه ماهه‌ی دوم سال 2020، افزایش مجدد تقاضا برای محصولات و لوازم برای دستگاه‌هایی است که بتواند از راه دور تدریس و کار و یا حتی اجرای بازی‌های کامپیوتری بپردازد. ناگفته نماند بسیاری از دانش آموزان نیز کروم بوک خریده‌اند.

فروش لپ تاپ در سه ماهه دوم سال 2020

در سه ماهه دوم سال 2020، لنوو توانست 25 درصد از بازار و اچ‎پی نیز 24.8 درصد از بازار را در اختیار بگیرد. اگر این آمار را با سال 2019 مقایسه کنیم، لنوو حدود 17 درصد و اچ‌پی نیز حدود 42 درصد رشد داشته اند و بیش از نیمی از بازار لپ‌تاپ را این دو شرکت به دست گرفته‌اند.

در این میان دل با فروش 8.4 میلیون، اپل با فروش 4.6 میلیون و ایسر با فروش 3.6 میلیون دستگاه لپ تاپ در جایگاه‌های سوم تا پنجم را از آن خود کرده‌اند.

بیشتر بخوانید: لنوو از لپ تاپ Yoga slim 7i رونمایی کرد

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *