تعطیلی سرویس اپلیکیشن کروم

گوگل سرویسی برای اپلیکشن‌های گوگل کروم دارد که از مدتی پیش تعطیل آن تصویب شده است، اما ظاهرا این تعطیلی کمی تاخیر خورده است.

اپلیکیشن‌های کروم، اپلیکیشن‌هایی هستند که در داخل سرویس کروم نصب می‌شوند و عملکردی شبیه به اپلیکیشن‌های مرسوم در دسکتاپ دارند. مشهورترین آن‌ها می‌توان به اپلیکیشن Pocket اشاره کرد.

سرویس‌های اپلیکیشن کروم شاید طرفداران زیادی نداشته باشد. به عبارتی به احتمال زیاد شما به عنوان کاربر کروم، تاکنون هیچ‌گونه استفاده‌ای از این اپلیکیشن‌های نکرده باشید. طبق آمار منتشر شده از سوی گوگل، تنها یک درصد از کاربران ویندوز، مک و لینوکس از این اپلیکیشن‌ها استفاده می‌کنند که این آمار نشان می‌دهد هیچ گونه استقبالی از این اپلیکیشن‌ها نشده است.

به همین خاطر گوگل چندی پیش از تصمیم رسمی برای تعطیلی سرویس اپلیکیشن‌ها خبر داد و حتی زمان بندی آن را نیز اعلام کرد. البته اخبار جدید ادعا می‌کنند که برنامه‌ی تعطیلی تاخیر خورده است و فعلا کاربران امکان استفاده از اپلیکیشن‌ها را دارند.

تعطیلی سرویس اپلیکیشن کروم از ژوئن ۲۰۲۲

گوگل در ماه ژانویه اعلام کرد که سرویس اپلیکیشن‌های تحت کروم در سال جاری در ویندوز و مک و لینوکس از کار می‌افتد. ابتدا آن‌ها ماه ژوئن را برای اتمام پشتیبانی مطرح کرده بودند و حال بعد از گذشت دوماه هنوز خبری از تعطیلی نیست و همچنان امکان استفاده از این اپلیکیشن‌ها وجود دارد.

حال گوگل در خبری جدید می‌گوید که اپلیکیشن‌های کروم تا ژوئن ۲۰۲۱ تحت پشتیبانی قرار خواهند داشت.

علاوه بر این ظاهرا سازمان‌هایی که از این سرویس‌‌ها استفاده می‌کنند تا یک سال دیگر یعنی ژوئن ۲۰۲۲ تحت پشتیبانی هستند.

کابران سیستم عامل کروم، در دوره‌ی زمانی طولانی‌تری امکان استفاده از کروم را خواهند داشت. مدیران مانتین ویو اعلام کردند پشتیبانی رسمی از این اپلیکیشن‌ها  در سیستم عامل اختصاصی تا سال ۲۰۲۲ خواهد بود. البته آن‌ها ذکر کردند که ژوئن ۲۰۲۲ آخرین تاریخ رسمی پشتیبانی خواهد بود و پس از آن تحت هر شرایطی پشتیبانی از این سرویس‌ها را متوقف خواهند کرد.

گوگل در آخرین بیانیه خود اعلام کرد که افزونه‌های کروم از سیاست‌های جدید متاثر نمی‌شوند. آن‌ها همچنین به توسعه دهندگان اپلیکیشن در کروم پیشنهاد دادند که توسعه افزونه یا همان Extention   را به عنوان راهکاری جایگزین در پیش بگیرند.

همچنین برای مشاهده خدمات تخصصی ناوک می‌توانید اینجا کلیک کنید.

منبع: news1

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© کپی رایت - خدمات ناوک