دانستنی ها

برطرف کردن مشکل کند شدن کامپیوتر – بخش سوم

کامپیوتر من کند کار می کند، چه کنم؟

در مقاله برطرف کردن مشکل کند شدن کامپیوتر – بخش دوم سعی کردیم توضیحات کامل و جامعی در خصوص این مشکل به شما عزیزان ارائه دهیم. در ادامه به بحث و بررسی در خصوص چند مورد دیگر که در برطرف کردن این مشکل نقش دارد می پردازیم. پس با ما همراه باشید.

برای برطرف کردن مشکل کند شدن کامپیوتر چه باید کرد؟

برای رفع این مشکل این عوامل را بررسی و نسبتت به رفع آن ها اقدام کنید. به طور حتم اثر مثبت آن را مشاهده خواهید کرد.

وقتی کامپیوتر یا پردازنده بیش از حد گرم می شود

اطمینان حاصل کنید که کامپیوتر و پردازنده بیش از حد گرم نمی شوند. گرمای بیش از حد می تواند باعث کاهش عملکرد کامپیوتر شود زیرا بیشتر سیستم عامل ها به طور خودکار سرعت پردازنده را کاهش می دهند تا در جبران مسائل مربوط به گرما کمک کند.

گرد و غبار، خاک و مو همچنین می توانند جریان هوای مناسب داخل کامپیوتر شما را محدود کنند، که این امر باعث گرم شدن بیش از حد کامپیوتر می شود. اطمینان حاصل کنید که قاب کامپیوتر شما تمیز است و مانع از استفاده فن ها نمی شود در غیر این صورت این موضوع باعث برطرف کردن مشکل کند شدن کامپیوتر می شود.

بررسی مشکل سیستم عامل

اگر هیچ یک از راه حل های بالا مشکلات شما را برطرف نکرد، گزینه دیگر نصب مجدد سیستم عامل است، یا می توانید همه چیز را پاک کنید و از ابتدا شروع کنید.

پاک کردن همه چیز در کامپیوتر و نصب مجدد سیستم عامل می تواند با خلاص شدن از شر نرم افزارهای قدیمی یا درایورها، عملکرد را افزایش دهد. نصب نسخه جدیدی از macOS یا Windows، برنامه های نرم افزاری و جدیدترین درایورها به شما کمک می کند تا هیچ مشکلی در ارتباط با نرم افزار وجود نداشته باشد که باعث کند شدن کامپیوتر شما شود.

مشکلات سخت افزاری

برطرف کردن مشکل کند شدن کامپیوتر، اگر کامپیوتر شما پس از آزمایش توصیه های فوق هنوز کند است، احتمالاً مسئله جدی تری در رابطه با سخت افزار وجود دارد (به عنوان مثال، قطعه خراب). نمونه هایی از خرابی سخت افزار می تواند شامل دیسک سخت، CPU، RAM، مادربرد یا سایر قطعات باشد.

می توانید تست های تشخیص سخت افزار را با استفاده از ابزار Ultimate Boot CD (UBCD) اجرا کنید. این ابزار اطلاعاتی در مورد سخت افزار کامپیوتر یا عدم وجود کامپیوتر شما در اختیار شما قرار می دهد.

قدیمی بودن کامپیوتر

به منظور برطرف کردن مشکل کند شدن کامپیوتر، اگر کامپیوتر شما بیش از پنج سال عمر کند، عملکرد کندتری نسبت به کامپیوتر جدید دارد. هرچه برنامه های نرم افزاری پیشرفته تری منتشر می شوند، برای اجرای کارآمدتر در کامپیوتر های جدید بهینه سازی می شوند. کامپیوتر های قدیمی نیز قادر به اجرای این برنامه های جدید نیستند، که باعث می شود عملکرد آنها کندتر شود. علاوه بر این، نرم افزار جدید به طور کلی خواستار بیشتر است، که این یکی دیگر از مشکلات سخت افزار قدیمی است. توصیه می کنیم حتماً یک کامپیوتر جدید بخرید یا کامپیوتر فعلی خود را به روز کنید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *