دانستنی ها

با چند مشکل متداول در لپ تاپ آشنا شوید

چگونه می توان مشکلات صفحه نمایش لپ تاپ را برطرف کرد

در این مطلب قصد داریم شما را با مشکل متداول در لپ تاپ آشنا سازیم. پس همراه ما باشید.

داغ شدن بیش از حد

در صورت داغ شدن بیش از اندازه لپ تاپ، امکان کاهش سرعت، کارایی و هنگ کردن لپ تاپ قابل مشاهده است. ممکن است به دلیل  گردوغبار زیاد روی فن و شیارها لپ تاپ، تهویه مناسب انجام نشود در این صورت گرمای داخل دستگاه به خارج هدایت نمی‌شود در نتیجه لپ تاپ گرم شده و می توانید به راحتی متوجه این داغ شدن شوید. این افزایش دما سبب داغی قطعات از جمله CPU خواهد داشت. توجه داشته باشید که CPU های AMD مصرف برق بیشتر و گرمای تولیدی بیشتری نسبت به CPU های اینتل دارند.

بنابراین به گونه ای دستگاه را استفاده کنید که راه‌های ورود و خروج هوا بسته نشود. به عنوان مثال لپ تاپ را روی تشک و سطوح غیرصاف روشن قرار ندهید. ضمن این که قبل از هر چیز از وجود بدافزار و ویروس در لپ تاپ مطمئن شوید و سعی کنید برنامه‌های سنگین را همزمان با دیگ برنامه ‌ها اجرا نکنید.

هنگ کردن لپ تاپ

توجه داشته باشید که مشکل هنگ کردن لپ تاپ می‌تواند به دلایل نرم افزاری و سخت افزاری اتفاق بیفتد، پس لازم است که ابتدا اقداماتی در این زمینه انجام دهیم و مشکل هنگ کردن را به صورت نرم افزاری بررسی و نسبت به رفع آن اقدام کنیم. در غیر این صورت سخت افزارها و درایورهای لپ تاپ بررسی می‌شوند و در صورت نیاز، تعمیرات تخصصی لپ تاپ آغاز می‌شود. اقدامات نرم افزاری به صورت خلاصه به شرح زیر است:

  •  به حال خود گذاشتن لپ تاپ و کار نکردن با آن برای مدتی می‌تواند آن را به کارکرد عادیش برگرداند.
  •  قفل بودن یا نبودن لپ تاپ با یکی از دکمه‌هایی که چراغ دارند مانند CapsLock چک و بررسی شود.
  •  از End Task برای بستن برنامه‌های قفل شده استفاده کنید.
  • ریست سخت افزاری انجام شود از طریق فشردن و نگه داشتن دکمه پاور

ریختن آب و مایعات بر روی لپ تاپ

ریختن مایعات بر روی لپ تاپ مشکلات زیادی برای سیستم شما ایجاد خواهد کرد. زیرا این مواد، بر روی مادر برد و قطعات لپ تاپ رسوب می‌کنند و منجر به اتصال کوتاه می‌شوند. توجه داشته باشید که تمیز کردن چنین لپ تاپی نیازمند افراد خبره و متخصصین است. در غیر این صورت آسیب غیر از هزینه تعمیر مادربرد لپ تاپ ممکن است سبب ایجاد دیگر هزینه‌های اضافی شود.

امیدواریم اطلاع از این چند مشکل متداول در لپ تاپ برای شما مفید واقع شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.