دانستنی ها

باتری لپ تاپ چه ویژگی هایی دارد؟

افزایش طول عمر لپ تاپ

باتری لپ تاپ چه ویژگی هایی دارد؟ این موضوعی است که قصد داریم در این مطلب به بحث و بررسی ان بپردازیم. در حال حاضر لپ تاپ یکی از مهمترین و با ارزشترین وسایل تکنولوژی در دنیا است. به طوریکه تمامی فعالیت انسان ها به لپ تاپ وابسته است و بدون استفاده از این ابزار امکان انجام کارهای روزمره و فعالیت ها امکان پذیر نیست. با توجه به این که یکی از مهمترین قطعات لپ تاپ، باتری آن است، دانستن عوامل موثر در کیفیت عمر باتری لپ تاپ بسیار حایز اهمیت می باشد. در واقع همان طور که اطلاع دارید باتری لپ تاپ جزو قطعات مصرفی است در نتیجه احتمال خرابی و جایگزین شدن آن بسیار بالا است. و نیاز است تا شما با نحوه استفاده درست از باتری لپ تاپ آشنا باشید.

در این مطلب قصد داریم شما را با انواع باتری لپ تاپ آشنا سازیم و شما را در این زمینه راهنمایی کنیم.

باتری لپ تاپ چه ویژگی هایی دارد؟

در بازار انواع متعددی از باتری های لپ تاپ وجود دارد که هر یک ویژگی های خاصی دارد. بهتر بدانید که باتری های لپ تاپ متشکل از دو قسمت اصلی با نام برد و سلول هستند. توجه داشته باشید که نقش سلول های باتری لپ تاپ، ذخیره سازی است. وظیفه برد لپ تاپ نیز ایجاد ارتباط با مادربرد می باشد. باتری های لپ تاپ در پنج دسته اصلی به شرح زیر قرار دارد که عبارتند از:

  1. باتری لیتیوم یون
  2. باتری لیتیوم پلیمری
  3. باتری نیکل کادمیوم
  4. باتری نیکل متال هیدرید
  5. اسمارت باتری یا باتری های هوشمند
  6. باتری های جدا نشدنی لپ تاپ

چه نکاتی در خرید باتری لپ تاپ اهمیت دارد؟

توان الکتریکی باتری: توان باتری لپ تاپ به شکل میلی آمپر است. توجه داشته باشید که در زمان خرید باتری بایستی باتری با توان الکتریکی مناسب برای لپ تاپ خود تهیه کنید. مد نظر داشته باشید که عدم توجه به نکات مهم در کیفیت عمر باتری لپ تاپ، سبب بروز صدمه های جبران ناپذیر به لپ تاپتان می گردد.

ولتاژ: در زمان خرید باتری لپ تاپ باید به ولتاژ باتری لپ تاپ توجه داشته باشد. چنانچه ولتاز باتری با لپ تاپ شما هماهنگ نباشد، در بیشتر موارد سیستمتان روشن نمی شود. اما چنانچه در شرایطی سیستم روشن شود و  از آن استفاده نمایید، باعث بروز صدمات جبران ناپذیری به لپ تاپتان وارد خواهد شد. پس در زمان خرید باتری به ولتاژ که یکی از عوامل مهمدر کیفیت عمر باتری لپ تاپ است، دقت کافی داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.