لپ تاپ

تعمیر صفحه لپ تاپ و اهمیت آن

با انواع صفحه نمایش لپ تاپ بیشتر آشنا شوید

یکی از مهمترین قسمت ها در لپ تاپ صفحه نمایش آن است. به طور حتم وقتی با مشکلی در این قسمت مواجه شوید برایتان سوال پیش می آید که برای تعمیر صفحه لپ تاپ خود چه کنم؟ توجه داشته باشید که در لپ تاپ های مختلف، این بخش با توجه به اندازه و قابلیت ها انواع صفحه نمایش متفاوت است.

مد نظر داشته باشید که بعضی از صفحه نمایش های لپ تاپ مات و برخی براق هستند. برخی لمسی و بعضی دیگر فول اچ دی. جالب است بدانید کخ همه این عوامل در کنار اندازه لپ تاپ اینکه چند اینچ هستند برای تعمیر صفحه نمایش لپ تاپ مهم تلقی می شوند.

صفحه نمایش لپ تاپ از طریق لولا به بخش دیگر متصل می شود. فلت صفحه نمایش یا کابل انتقال اطلاعات صفحه نمایش از کنار همین لولاها عبور می کند. باز و بسته شدن لپ تاپ در دراز مدت سبب آسیب دیدن این فلت می شود.

حالت دیگر این است که تعدادی از پیکسل های صفحه نمایش بسوزند. که این امر به صورت نقطه ها و لکه های تاریک روی صفحه دیده می شوند. در صورتی که تعدادشان زیاد نباشد، نیاز ضروری به تعمیر و تعویض صفحه لپ تاپ تان وجود ندارد.

اما درر شرایطی که آسیب صفحه لپ تاپ بسیار زیاد باشد و نتوانید از لپ تاپ خود استفاده کنید. یعنی در وضعیتی که تصویر بسیار خراب است و یا کلا تصویری وجود ندارد و صفحه شکسته حتما بایستی نسبت به تعویض صفحه نمایش لپ تاپ خود اقدام کنید.

در لپ تاپ هایی که دارای صفحه نمایش لمسی هستند، اگر تاچ از کار بیفتد، بایستی نسبت به تعویض کامل صفحه نمایش اقدام شود.

شاید با مشکل عدم روشنایی لپ تاپ خود مواجه شدید. توجه داشته باشید که روشن نشدن صفحه نمایش لپ تاپ همیشه به معنای خراب بودن آن نیست.این احتمال وجود دارد که بخش دیگری مانند بخش گرافیکی لپ تاپ خراب شده باشد. در صورت امکان، لپ تاپ را به یک مانیتور یا حتی به تلویزیون خانه خودتان متصل کنید. در صورتی که تصویر نشان داده شد، به طور حتم مشکل از خود صفحه لپ تاپ یا فلت آن است، ولی اگر باز هم تصویر مشاهده نشد، می توانید به مرکز خدمات تخصصی ناوک مراجعه نمایید تا توسط کارشناسان ما بررسی های بیشتری انجام پذیرد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *